AKTUALNOŚCI

W roku 2019, na kursie zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów, uzyskałem uprawnienia Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni nr rej. 154/2019.


ZAPOWIEDZI SZKOLEŃ I PREZENTACJI


ROK 2019

15 listopada godz 16.50. Sandomierz Zamek. “Ochrona winorośli”. Prezentacja w ramach Konferencji winoroślowej: Uwarunkowania mikroklimatyczne uprawy winorośli na Sandomierszczyźnie

27 listopada. Godz.12. Centrum Naukowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, pl. Grunwaldzki 24 a, sala 507. “Środowiskowe uwarunkowania występowania chorób i szkodników drzew i krzewów w zieleni miejskiej”. Prezentacja w ramach spotkań Polskiego Towarzystwa Leśnego Odział we Wrocławiu. Spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

ROK 2020

1 luty. Kraków – Akademia Arborystyki. Szkolenie dotyczące chorób i symptomów fizjologicznych u roślin drzewiastych oraz skutków nawożenia i niedoboru składników pokarmowych. Szkolenie prowadzone w ramach kursu przygotowawczego do egzaminu European Tree Technician.

12 luty. Tarnowo Podgórne k. Poznania. Prezentacja dotycząca objawów i przyczyn niedoboru składników pokarmowych roślin ogrodniczych. W ramach szkolenia organizowanego przez firmę Fargo PW

23 i 24 marzec. Jasło. W ramach zajęć prowadzonych przez Podkarpacką Akademię Wina. Tematy: Żyzność gleby i odżywianie winorośli; Uprawa winnicy – pielegnacja gleby; Mechanizacja pracy w winnicy – sprzęt do uprawy i ochrony winnic oraz warunki do mechanizacji, praca na zboczach i niebezpieczeństwo erozji; Uprawa winnic – nawożenie.

8 i 9 czerwiec. Jasło. W ramach zajęć prowadzonych przez Podkarpacką Akademię Wina. Tematy: Ochrona winnic – choroby i szkodniki winorośli; Biologiczne metody ochrony, zabiegi uprawowe zwiększające odporność krzewów; Środki ochrony roślin i technika ich stosowania; Zajęcia praktyczne w winnicy.